Pozostałe

Leczenie łysienia

Łysienie jest procesem, za który odpowiadają przetworzone, przy udziale enzymu alfa reduktazy, formy testosteronu, a mianowicie DHT, czyli dihydrotestosteron. Za sprawą DHT mieszki włosowe produkują coraz słabsze włosy, a w konsekwencji zmniejszenie grubości włosa, aż do jego wypadnięcia. Natomiast w miejscu włosów, które wypadły, skóra bardzo obficie produkuje oleiste substancje, tak zwany łój. Niestety proces łysienia jest przekazywany genetycznie, stąd warto poddać obserwacji przodków, czyli sprawdzić jakiej jakości włosy ma na przykład dziadek czy ojciec z obu stron. Łysienie jako proces bywa przejawem dolegliwości innych, czy też reakcją na lekarstwa przyjmowane w danej chwili.

Od strony psychologicznej, łysienie to proces, który może wpływać bardzo negatywnie na jednostkowe samopoczucie i samoocenę. Bywa, że osoba dotknięta łysieniem czuje się zażenowana i zawstydzona swoim wyglądem. Taka osoba zwykle sięga po techniki maskujące łysienie, na przykład nosi chusty, turban lub czapkę. Zwykło się uważać, choć to subiektywne, że kobiece łysienie o wiele rzadziej jest akceptowane w niż męskie łysienie. Mężczyzna zawsze może zgolić głowę na łyso, co w przypadku kobiet jest utrudnione i nie takie proste. Czasem łysienie bywa efektem chemioterapii, rozmaitych infekcji lub też radioterapii.

Można jednak zafundować sobie kurację profilaktyczną. A to dzięki firmie Vichy, która w innowacyjnej gamie preparatów DERCOS dostosowuje efekt do potrzeb kobiet i mężczyzn. Stosując produkt, istnieje możliwość wzmocnienia struktury włosa od samej cebulki i zapewnić sobie szybszy wzrost nowych włókien włosów, czyli krok po kroku zwiększyć gęstość włosów.