Pozostałe

Zdrowe odchudzanie

Zacznij od zdrowego śniadania

Ważne, aby zacząć dzień od dobrego śniadania, zdrowego i pożywnego, takiego, które zostaje doskonałym rozruchem dla metabolizmu, dostarczającym energii. Zaleca się owoce, owsiankę lub jogurt naturalny.

Precz z przekąskami

Spróbuj się oprzeć pokusie sięgania po ciasteczka. Zamiast tego wybierz na przykład owoc, który dostarczy energii na równi z czekoladą.

Mniejsze posiłki

Staraj się dzielić duże posiłki na mniejsze porcje, zjadane systematycznie co trzy godziny. Wypada się do tego przygotować, jednak trud na pewno się opłaci.

Odpowiednie proporcje na talerzu

Wybierz na przykład warzywa liściaste ciemnozielone, takie jak jarmuż, szpinak, kapusta lub cykoria, są nie tylko smaczne, ale też zawierają błonnik i karotenoidy, czyli antyoksydanty.

Pij wodę

Fakty dowodzą, że stosunkowo niewielu z nas zaspokaja „wodne” potrzeby organizmu. Gdy organizm cierpi z powodu nieodpowiedniego nawodnienia, czuje się zmęczone i można się nabawić bólów lub zawrotów głowy, suchości w ustach lub suchej skóry. Dobrze jest wyrobić w sobie dobry odruch wypijania szklanki wody zaraz po przebudzeniu, lub po kawie. Twoje ciało będzie znacznie zdrowsze.