Pozostałe

Pielęgniarska opieka domowa

fotolia_5027369_m

W każdym domu jest inaczej, w każdej rodzinie są inne zwyczaje, a mówiąc o każdym domowniku mówimy o odrębnym stylu życia i osobistych nawykach. Stawiamy na szacunek dla indywidualizmu klientów. To na podstawie zebranych informacji powstają swoiste diagnozy potrzeb. Zwykle wspólnie z klientem ustalany jest ostateczny zakres usług.

Krok pierwszy jest wywiadem z klientem, kolejna faza jest darmową wizytą dyplomowanej pielęgniarki lub opiekuna medycznego. Dzięki wizycie domowej określany jest zarówno stan fizyczny i psychiczny osoby, jego każda potrzeba w zakresie szeroko pojętych: rehabilitacji i opieki jak również ogólny stan miejsca zamieszkania.

Zestaw przykładowych czynności podczas świadczenia opieki to m.in: pomoc w toalecie podopiecznego, utrzymanie porządku w pomieszczeniu podopiecznego, toaleta chorego leżącego, nadzór nad zażywaniem leków przepisanych przez lekarza, wykonywanie czynności dnia codziennego (np. słanie łóżka, układanie w nim chorego, zmiana bielizny pościelowej, pomoc przy ubieraniu), pomoc przy uruchamianiu podopiecznego wcześniej unieruchomionego z powodu stanu zdrowia, zmiana bielizny osobistej i pomoc w ubieraniu, prowadzenie rehabilitacji domowej, profilaktyka przeciwodleżynowa, pomoc w spożywaniu posiłków.