Pozostałe

Dieta oczyszczająca

Nadmierna ilość toksyn w organizmie powoduje niedobór energii, uczucie zmęczenia, niejednokrotnie problem z koncentracją, czy też ziemiste zabarwienie skóry. Sposobem na pozbywanie się wpływu szkodliwych substancji jest dieta oczyszczająca. Nie ma konieczności katowania się wielotygodniową głodówką, by wydalić toksyny. Warunkiem jest zawsze stosowanie jadłospisu owocowo-warzywnego.

Nie ma człowieka, który nie kumuluje w sobie toksyn. Różne rodzaje pokarmu, szczególnie te negatywne, mają właściwość wpływania na stan samopoczucia i powodują zmęczenie, ubytki w energii, problem z koncentracją czy też bywają przyczynami różnych chorób. Dieta oczyszczająca jest sposobem na pozbycie się toksyn. Możesz sprawdzić sam, że bezpieczne pozbycie się toksyn z organizmu jest możliwe.

Kluczem do sukcesu jest błonnik pokarmowy, zatem chodzi o konsumpcję produktów bogatych w błonnik, takich jak owoce i warzywa, jak również orzechy, całe ziarna i nasiona. Ponadto dieta powinna zawierać warzywa krzyżowe, jagody, karczochy, cebulę, czosnek, por, zieloną herbatę, ponieważ są to produkty detoksykacyjne. Jak najbardziej zdrowa jest też żywność sfermentowana, taka jak kiszona kapusta, kefir czy jogurt.